AMF-4F-00100100-07-10P
Manufacturer
MITEQ, Inc.(L3 Narda-MITEQ)
VIGOR # :
Description
AMPLIFIER
Catalog
RF Amplifiers
DataSheet
AMF-4F-00100100-07-10P PDF
Type Description
Series:AMF
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:100MHz ~ 1GHz
P1dB:10dBm
Gain:63dB
Noise Figure:0.7dB
RF Type:General Purpose
Voltage - Supply:15V
Current - Supply:250mA
Test Frequency:100MHz ~ 1GHz