UAPM65S2C
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC RF AMP MMIC DIE
Catalog
RF Amplifiers
DataSheet
UAPM65S2C PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Frequency:0Hz ~ 40GHz, 1.5GHz ~ 50GHz, 65GHz
P1dB:17dBm
Gain:10.25dB
Noise Figure:9dB
RF Type:General Purpose
Voltage - Supply:7V
Current - Supply:150mA