ANT-2.4-ID-1000-RPS
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR BRK MT 1M
DataSheet
ANT-2.4-ID-1000-RPS PDF
Type Description
Series:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.35GHz ~ 2.6GHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.9
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 1m
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):4.110" (104.40mm)