FXP290.07.0100A
Description
RF ANT 915MHZ FLAT PATCH CAB ADH
DataSheet
FXP290.07.0100A PDF
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):915MHz
Frequency Range:902MHz ~ 928MHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-20dB
Gain:1.5dBi
Power - Max:5 W
Features:Cable - 100mm
Termination:IPEX MHF2
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.004" (0.10mm)