ANT-2.4-LCW-RPS
Description
2.4GHZ DIPOLE ANTENNA RP-SMA
DataSheet
ANT-2.4-LCW-RPS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.45GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:1.9
Return Loss:-
Gain:2.8dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.272" (83.10mm)