SLPT698/960NMOW
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
RF ANT 829MHZ WHIP STR NMO BASE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SLPT698/960NMOW PDF
Type Description
Series:Shadow
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular, General ISM, WiFi
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):829MHz
Frequency Range:698MHz ~ 960MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3.29dBi
Power - Max:10 W
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):3.099" (78.71mm)