TRA806/17103P
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ DOME N FEM
DataSheet
TRA806/17103P PDF
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular, General ISM
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz
Frequency Range:806MHz ~ 960MHz, 1.575GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:7
VSWR:2, 2.5
Return Loss:-
Gain:5.9dBi, 5.8dBi, 5.1dBi, 4.2dBi, 4.2dBi, 4.4dBi, 3dBi
Power - Max:100 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):2.300" (58.42mm)