ANT-433-CW-RH-SMA
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE
DataSheet
ANT-433-CW-RH-SMA PDF
Type Description
Series:RH
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):433MHz
Frequency Range:425MHz ~ 440MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.9
Return Loss:-
Gain:-5.6dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):2.008" (51.00mm)