MA752.B.ABICG.001
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
PANTHEON 3000MM GNSS-RG174 SMA(M
Catalog
RF Antennas
DataSheet
MA752.B.ABICG.001 PDF
Type Description
Series:Pantheon
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular, Navigation, WiFi
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):460MHz, 752MHz, 859MHz, 920MHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 1.795GHz, 1.92GHz, 2.045GHz, 2.45GHz, 2.495GHz, 5.375GHz
Frequency Range:450MHz ~ 470MHz, 698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:12
VSWR:2, 3
Return Loss:-
Power - Max:-
Features:Cable - 3m
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):3.244" (82.40mm)