ANT-418-PW-LP
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT 418MHZ WHIP STR SCREW-MNT
DataSheet
ANT-418-PW-LP PDF
Type Description
Series:LP
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):418MHz
Frequency Range:411MHz ~ 425MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.9
Return Loss:-
Gain:-1dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:Screw-Mount
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):1.988" (50.50mm)