1575AT44A0010E
Manufacturer
Johanson Technology
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.575GHZ CHIP SOLDER SMD
Catalog
RF Antennas
DataSheet
1575AT44A0010E PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.575GHz
Frequency Range:1.57GHz ~ 1.58GHz
Antenna Type:Chip
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-9.5dB
Gain:0.5dBi
Power - Max:2 W
Features:-
Termination:Solder
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.059" (1.50mm)