MFX3.07.0150C
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
CAT M1 WIDE BAND FLEX ANTENNA 69
Catalog
RF Antennas
DataSheet
MFX3.07.0150C PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):707.5MHz, 737.5MHz, 1.733GHz, 1.88GHz, 1.96GHz, 2.133GHz
Frequency Range:698MHz ~ 3GHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:6
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:0.21dBi, 0.36dBi, 3.07dBi, 3.1dBi, 3.68dBi, 4.51dBi
Power - Max:5 W
Features:Cable - 150mm
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.008" (0.20mm)