APAES923R3640C16-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
RF ANT 923MHZ CER PATCH PIN ADH
Catalog
RF Antennas
DataSheet
APAES923R3640C16-T PDF
Type Description
Series:APAE
Package:Tray
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):923MHz
Frequency Range:918MHz ~ 927MHz
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-10dB
Gain:1.5dBic
Power - Max:-
Features:-
Termination:Pin
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.157" (4.00mm)
Applications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ANT-GSMGPSPUKA
ANT-GSMGPSPUKA
RF ANT 800MHZ/900MHZ PUCK CAB