ANT1204LL08R0870A
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RF ANT 870MHZ CHIP SOLDER SMD
Catalog
RF Antennas
DataSheet
ANT1204LL08R0870A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):870MHz
Frequency Range:853MHz ~ 887MHz
Antenna Type:Chip
Number of Bands:1
VSWR:1.92
Return Loss:-10dB
Gain:1.51dBi
Power - Max:1 W
Features:-
Termination:Solder
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.063" (1.60mm)