W3920B0100
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
RF ANT 5.4GHZ FLAT PATCH CAB ADH
Catalog
RF Antennas
DataSheet
W3920B0100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:WiFi
Frequency Group:SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):5.4GHz
Frequency Range:4.9GHz ~ 5.925GHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:2 W
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.006" (0.15mm)