ANT-LPC-FPC-100
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT LTE CBRS FLEX ADHES UFL
DataSheet
ANT-LPC-FPC-100 PDF
Type Description
Series:FPC
Package:Bag
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular, Navigation
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):750MHz, 876MHz, 1.58GHz, 1.96GHz, 2.35GHz, 2.44GHz, 2.59GHz, 3.55GHz
Frequency Range:696MHz ~ 960MHz, 1.553GHz ~ 1.609GHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.4GHz ~ 2.485GHz, 2.496GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:8
VSWR:8.2, 4.8, 1.7, 4.9, 3.5, 2.7, 3.1, 2
Return Loss:-3.7dB, -11.7dB, -3.6dB, -5.1dB, -5.8dB, -9.5dB
Gain:0.1dBi, 3.7dBi, 3.3dBi, 2.2dBi, 3.3dBi, 3.9dBi, 5dBi, 5.7dBi
Power - Max:2 W
Features:Cable - 100mm
Termination:IPEX MHF1 (U.FL)
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.010" (0.20mm)