S9025PLRASMAF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
902-928MHZ 5DBI LH FIXED SMA-FEM
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S9025PLRASMAF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):915MHz
Frequency Range:902MHz ~ 928MHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.710" (18.03mm)