TRA8063P
Description
RF ANT 836MHZ DOME N FEM PAN MT
DataSheet
TRA8063P PDF
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):836MHz
Frequency Range:806MHz ~ 866MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:150 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):2.700" (68.58mm)