WPC.25B.35
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ CER PTCH MMCX 25MM
Catalog
RF Antennas
DataSheet
WPC.25B.35 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth, WiFi
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-7dB
Gain:2dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:MMCX Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.209" (5.30mm)