ANT-868-HESM
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
868MHZ HELICAL ANT SURFACE MNT
DataSheet
ANT-868-HESM PDF
Type Description
Series:HE
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):868MHz
Frequency Range:862MHz ~ 876MHz
Antenna Type:Helical
Number of Bands:1
VSWR:2.2
Return Loss:-8.5dB
Gain:5.6dBi
Power - Max:15 W
Features:-
Termination:Solder
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.350" (8.90mm)