ANT-LPL-FPC-100
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT LTE LPWA FLEX ADHES UFL
Catalog
RF Antennas
DataSheet
ANT-LPL-FPC-100 PDF
Type Description
Series:FPC
Package:Bag
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular, General ISM
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):750MHz, 876MHz, 1.96GHz, 2.35GHz, 2.44GHz, 2.59GHz, 3.55GHz
Frequency Range:696MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.4GHz ~ 2.485GHz, 2.496GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:7
VSWR:2.3, 2.4, 4.6, 1.4, 1.8, 3.5
Return Loss:-8.1dB, -7.7dB, -3.8dB, -15.6dB, -10.9dB, -5.1dB
Gain:5.6dBi, 6.5dBi, 4.9dBi, 5.2dBi, 5dBi, 5.3dBi, 2.9dBi
Power - Max:2 W
Features:Cable - 100mm
Termination:IPEX MHF1 (U.FL)
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.010" (0.20mm)
Applications:4G, 5G, LTE
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ANT-GSMQB-MMCX
ANT-GSMQB-MMCX
RF ANT 850MHZ/900MHZ FLAT PATCH
DASUTWCR500NF
DASUTWCR500NF
CLARITY WHITE ULTRA THIN CEILING
RF ANT 829MHZ DOME SMA MALE PAN
SiT3372AI-1B3-30NU160.000000Y
SiT3372AI-1B3-30NU160.000000Y
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
AL-07-50-4-C
AL-07-50-4-C
CBL TIE LOCKING YLW 50LBS 7.56"
ANT-LPL-FPC-100
ANT-LPL-FPC-100
RF ANT LTE LPWA FLEX ADHES UFL
4212R-6
4212R-6
FERRITE BEAD 480 OHM RADIAL 1LN