RO17102NM
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.9GHZ WHIP STR N MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
RO17102NM PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular, WiFi
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.9GHz
Frequency Range:1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2dBi
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:N Type Male
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.528" (115.00mm)