SB698SMA3
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
RF ANT 829MHZ/1.94GHZ BLADE SMA
Catalog
RF Antennas
DataSheet
SB698SMA3 PDF
Type Description
Series:Stealth Blade
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):829MHz, 1.94GHz, 2.5GHz
Frequency Range:698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz
Antenna Type:Blade
Number of Bands:3
VSWR:2.5
Return Loss:-
Gain:2dBi
Power - Max:3 W
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):4.161" (105.70mm)
Applications:LTE
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RF ANT 2.4GHZ MOLDED SOLDER SMD