FXP14.07.0100A
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ FLAT PATCH
DataSheet
FXP14.07.0100A PDF
Part Status:Active
RF Family/Standard:Cellular
Frequency Group:Wide Band
Frequency (Center/Band):850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Flat Patch
Number of Bands:6
VSWR:2.5
Return Loss:-7dB, -12dB, -8dB, -9dB, -9dB, -8dB
Gain:2dBi, 1.5dBi, 3dBi, 2.5dBi, 2dBi, 2.5dBi
Power - Max:5 W
Features:Cable - 100mm
Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.004" (0.10mm)