ANT-403-SP
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT 403MHZ CHIP SOLDER SMD
DataSheet
ANT-403-SP PDF
Type Description
Series:Splatch®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):403MHz
Frequency Range:400MHz ~ 405MHz
Antenna Type:Chip
Number of Bands:1
VSWR:1.9
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:Solder
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.059" (1.50mm)