ANT-2.4-WRT-RPS
Description
RF ANT 2.4GHZ DOME RP-SMA PNL MT
DataSheet
ANT-2.4-WRT-RPS PDF
Type Description
Series:WRT
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz, 2.5GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:1.9
Return Loss:-
Gain:3.4dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 216mm
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):0.433" (11.00mm)