OMB.433.B03F21
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR N FEM
Catalog
RF Antennas
DataSheet
OMB.433.B03F21 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):433MHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:3dB
Power - Max:100 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:IP65
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):20.591" (523.00mm)