ANT-1.4-CW-HWR-RPS
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
DataSheet
ANT-1.4-CW-HWR-RPS PDF
Type Description
Series:HWR
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.4GHz
Frequency Range:1.35GHz ~ 1.45GHz
Antenna Type:Whip, Tilt
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:2.4dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):5.591" (142.00mm)