ANT-2.4-CW-RH-RPS
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR RP-SMA ML
DataSheet
ANT-2.4-CW-RH-RPS PDF
Type Description
Series:RH
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.39GHz ~ 2.49GHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:-0.9dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):1.063" (27.00mm)
Applications:Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
W3213
W3213
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN