ANT-916-MHW-RPS-L
Manufacturer
Linx Technologies
VIGOR # :
Description
RF ANT 916MHZ WHIP CTR CAB 180"
DataSheet
ANT-916-MHW-RPS-L PDF
Type Description
Series:MHW
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:General ISM
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):916MHz
Frequency Range:816MHz ~ 1.016GHz
Antenna Type:Whip, Center-Fed Double
Number of Bands:1
VSWR:1.9
Return Loss:-
Gain:5.4dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 4.6m
Termination:RP-SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):5.433" (138.00mm)