OF86315-FNF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 868MHZ/915MHZ WHIP STR N
Catalog
RF Antennas
DataSheet
OF86315-FNF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):868MHz, 915MHz
Frequency Range:863MHz ~ 876MHz, 902MHz ~ 928MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:2
VSWR:1.6
Return Loss:-
Gain:5.6dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):27.244" (692.00mm)