TRA4103P
Description
RF ANT 420MHZ DOME N FEM PAN MT
DataSheet
TRA4103P PDF
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):420MHz
Frequency Range:410MHz ~ 430MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:100 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):4.135" (105.03mm)