EXE902SF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 931MHZ WHIP STR SF CONN
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXE902SF PDF
Type Description
Series:EXE
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):931MHz
Frequency Range:902MHz ~ 960MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:SF
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):8.300" (210.82mm)