MB450-RFS433
Manufacturer
RF Solutions
VIGOR # :
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR BNC BRKT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
MB450-RFS433 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
RF Family/Standard:Cellular
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):433MHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 2m
Termination:BNC
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):19.291" (490.00mm)