HWD174BF
Manufacturer
Antenna Technologies Limited Company
VIGOR # :
Description
174 MHZ HELICAL WOUND DIPOLE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
HWD174BF PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:-
Frequency (Center/Band):170GHz
Frequency Range:160MHz ~ 180MHz
Antenna Type:-
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:3dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:BNC Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Panel Mount
Height (Max):0.382" (9.70mm)