HDDC24-24P-NM
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ GRID N 30"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
HDDC24-24P-NM PDF
Type Description
Series:HD
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Parabolic Grid
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:24dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:N Type Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):24.000" (609.60mm)