TRAT1500
Description
RF ANT 159MHZ DOME NMO BASE 2.3"
DataSheet
TRAT1500 PDF
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):159MHz
Frequency Range:150MHz ~ 168MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:0dBi
Power - Max:60 W
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:-
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):3.500" (88.90mm)