EXB155PL
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR PL CONN
DataSheet
EXB155PL PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):159MHz
Frequency Range:155MHz ~ 164MHz
Features:-
Termination:PL
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):6.300" (160.02mm)