UTRA4502S3NB-001
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 481MHZ DOME NMO BASE MT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
UTRA4502S3NB-001 PDF
Type Description
Series:Ultra Phantom®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):481MHz
Frequency Range:450MHz ~ 512MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:2.5
Return Loss:-
Gain:4.1dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):3.409" (86.60mm)