A72.30BN/6
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
ANT DUCK A 1/4 BNCM 72.30MHZ
Catalog
RF Antennas
DataSheet
A72.30BN/6 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:-
Frequency (Center/Band):-
Frequency Range:-
Antenna Type:-
Number of Bands:-
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:-
Height (Max):-
Applications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DTRA8903P
DTRA8903P
RF ANT DOME TNC ADH
WRL-14876
WRL-14876
915MHZ LORA ANTENNA RP-SMA - 1/2
EXD458TNX
EXD458TNX
ANT TWO-WAY 458MHZ 1/4 WAVE TNX
RN73R2BTTD4371B10
RN73R2BTTD4371B10
RES 4.37K OHM 0.1% 1/4W 1206
PR450
PR450
MOTOR & PHASE ROTATION TESTER
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED
A72.30BN/6
A72.30BN/6
ANT DUCK A 1/4 BNCM 72.30MHZ