ANT1212B00FT1575S
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RF ANT 1.58GHZ CER PATCH PIN ADH
Catalog
RF Antennas
DataSheet
ANT1212B00FT1575S PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):1.58GHz
Frequency Range:-
Antenna Type:Ceramic Patch
Number of Bands:1
VSWR:2
Return Loss:-
Gain:-1.5dBi
Power - Max:1 W
Features:-
Termination:Pin
Ingress Protection:-
Mounting Type:Adhesive
Height (Max):0.157" (4.00mm)