DCE8658WPLFSMF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 912MHZ PANEL SMA FEM CHAS
Catalog
RF Antennas
DataSheet
DCE8658WPLFSMF PDF
Type Description
Series:HD RooTenna®
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):912MHz
Frequency Range:865MHz ~ 960MHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:1.4
Return Loss:-
Gain:8.5dBic
Power - Max:3 W
Features:-
Termination:SMA Female
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):3.900" (99.06mm)