GPST8210DPTNCM-001
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
GPS TRI LOW 821-896MHZ
Catalog
RF Antennas
DataSheet
GPST8210DPTNCM-001 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Navigation
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):858.5MHz
Frequency Range:821MHz ~ 896MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:-
Ingress Protection:-
Mounting Type:-
Height (Max):-
Applications:GPS
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CB27S
CB27S
RF ANT 29MHZ WHIP STR NMO BASE