YF88008-61NF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 920MHZ YAGI N FEM BRKT MT
Catalog
RF Antennas
DataSheet
YF88008-61NF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):920MHz
Frequency Range:880MHz ~ 960MHz
Antenna Type:Yagi, 3-Element
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:8.6dBi
Power - Max:200 W
Features:-
Termination:N Type Female
Ingress Protection:IP67
Mounting Type:Bracket Mount
Height (Max):12.000" (304.80mm)