EXC450TN
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 460MHZ WHIP STR TNC MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXC450TN PDF
Type Description
Series:EXC
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:Bluetooth, WiFi
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):460MHz
Frequency Range:450MHz ~ 470MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:TNC Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):6.900" (175.26mm)