EXS806SM
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 836MHZ WHIP STR SMA MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXS806SM PDF
Type Description
Series:EXS
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):836MHz
Frequency Range:806MHz ~ 866MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:SMA Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):2.250" (57.15mm)