S2406DSP36RTN
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 2.4GHZ PANEL CAB CHAS 36"
Catalog
RF Antennas
DataSheet
S2406DSP36RTN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):2.4GHz
Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:1.7
Return Loss:-
Gain:6.5dBi
Power - Max:-
Features:Cable - 914mm
Termination:RP-TNC
Ingress Protection:-
Mounting Type:Chassis Mount
Height (Max):0.750" (19.05mm)