EXC821TN
Description
RF ANT 861MHZ WHIP STR TNC MALE
DataSheet
EXC821TN PDF
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):861MHz
Frequency Range:821MHz ~ 902MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:-
Features:-
Termination:TNC Male
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):4.600" (116.84mm)