TRABT14208UM
Description
ANT PHANTOM VHF 142-160 2.3" BK
DataSheet
TRABT14208UM PDF
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):151MHz
Frequency Range:142MHz ~ 160MHz
Antenna Type:Dome
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:60 W
Features:-
Termination:NMO
Ingress Protection:-
Mounting Type:Base Mount
Height (Max):2.375" (60.33mm)
Applications:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
C47S
C47S
RF ANT 49MHZ WHIP STR NMO BASE
FG7466
FG7466
RF ANT 771MHZ WHIP STR N FEM