EXS164SF
Manufacturer
Laird - Antennas
VIGOR # :
Description
RF ANT 169MHZ WHIP STR SMA FEM
Catalog
RF Antennas
DataSheet
EXS164SF PDF
Type Description
Series:EXS
Package:Bulk
Part Status:Active
RF Family/Standard:-
Frequency Group:VHF (f < 300MHz)
Frequency (Center/Band):169MHz
Frequency Range:164MHz ~ 174MHz
Antenna Type:Whip, Straight
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:-
Power - Max:50 W
Features:-
Termination:SMA Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:Connector Mount
Height (Max):3.950" (100.33mm)